Titulky CZ Ne
Minutáž 01:24:00
Zvuk CZ Dolby Digital 5.1
Rok natočení 1964
Země SSSR

Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly Mrazilky.

Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku a zlou ženu, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou (v české verzi skvělý František Filipovský) si poradil, ale dědečka hříbečka urazil a stal se z něj medvěd. A aby získal zpět svou lidskou tvář, musel putovat dál světem a konat dobré skutky...

Ale to všechno dobře znáte, vždyť s touto klasickou pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než čtyřicet let.

Zavřít